Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Redmi note 13 6/128GBPre-owned
Arctic White| official| 128GB
৳18599 Tk
The Redmi Note 13 is a powerful budget smartphone offering a 6.67-inch AMOLED display with a 120Hz refresh rate, a MediaTek Dimensity 7020 chipset, and a triple-camera setup. It features a long-lasting 5000mAh battery and fast 33W charging.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
6GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz |
| Display Resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Dimensions | 165.8 x 76.4 x 8.2 mm |
| Weight | 199 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 13, MIUI 14 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7020 |
| Network | 4G LTE, VoLTE, 5G (sub6) |
| Memory | 6GB RAM, 128GB ROM |
| Main Camera | 50MP (wide) + 2MP (depth) + 2MP (macro) |
| Selfie Camera | 13MP (wide) |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity |
| Battery Info | 5000mAh, 33W fast charging |
| Other Features / Info | USB Type-C, 3.5mm headphone jack, NFC, MIUI 14 |



